Orijinal Parçanın Önemi

Orijinal Parca:

 

Yeni araçlarda üzerinde üreticinin logosunun bulunduğu birçok yedek parça vardır. Fakat bu o parçaların otomobil üreticisi marka tarafından yapıldığı anlamına gelmez, hemen her zaman bu parçalar diğer üreticiler tarafından markanın logosuyla üretilir. Yedek parçanın size maliyeti üstünde marka logosu olduğunda en yüksektedir.

Çoğumuz değişimini yaptığımız yedek parçanın üzerinde marka logosu olmadığı zaman garantinin bozulacağına inanır. Garanti, siz aracanızı markanın tamircisine ya da kendiniz yaparsanız da bozulmaz.Orijinal Parçaların Avantajları

 

Kalite Kontrol: Herkesin bildiği üzere otomobili yeni aldığınızda üzerinde olan parçaları kullanmak kafanızı rahat hissettirir. Fakat bunlar satış sonrası pazarda (aftermarket) satılan ve aracınıza asla zarar vermeyecek parçalara kıyasla daha pahalıdır. Bu parçalar tamamen aracınız için yapılmış, uzmanlar tarafından test edilmiş ve aracınıza asla zarar vermeyecek parçalardır.

 

Parça Bulma Kolaylığı: Eğer aracınızda herhangi bir parçanın değiştirilmesi gerekiyorsa satıcınıza gidip bunu kolayca bulabilirsiniz. Size bunu ya anında temin edecekler ya da siparişle getirteceklerdir. Bu parçaları bulmak çok zor olmayacaktır çünkü bu parçalar marka tarafından kullanılan ve performansı düşürmeyen parçalardır.

 

Parçalar Garanti ile gelmektedir: Daha önce bahsedildiği gibi insanların çoğu internette satılan parçaların kullanımının garantiyi etkilemediğini bilmez bu nedenle insanlar satıcılardan orijinal parça satın alır. Bunun en büyük avantajı bunlar garanti ile gelir. Belirtilen süre içinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız firma size bu parçaları size hiç işçilik ve parça maliyeti çıkartmadan değiştirir.

Bir Önceki Yazı Bir Sonraki Yazı